Komunikat o błędzie

  • Notice: Undefined index: M1 w slideshow_block_hero() (linia 970 z /hdd2/www/tvpuls/sites/all/modules/tvpuls/slideshow/slideshow.module).
  • Notice: Undefined index: M2 w slideshow_block_hero() (linia 970 z /hdd2/www/tvpuls/sites/all/modules/tvpuls/slideshow/slideshow.module).
  • Notice: Undefined index: D1 w slideshow_block_hero() (linia 970 z /hdd2/www/tvpuls/sites/all/modules/tvpuls/slideshow/slideshow.module).
  • Notice: Undefined index: D2 w slideshow_block_hero() (linia 970 z /hdd2/www/tvpuls/sites/all/modules/tvpuls/slideshow/slideshow.module).

O filmie

2014, reż.David Ayer
Wyst. Brad Pitt, Jon Bernthal, Logan Lerman, Michael Peña, Scott Eastwood, Shia LaBeouf

Tchórzysz, czy walczysz? Na to pytanie musieli odpowiedzieć sobie bohaterowie filmu Furia, w reżyserii Davida Ayera.
Akcja filmu rozgrywa się wiosną 1945 roku, pod koniec II Wojny Światowej. Alianci decydują o ostatecznym uderzeniu na Niemcy. Jednym z dowódców czołgu, o nazwie Furia, dowodzi weteran wojenny Don „Wardaddy” Collier (Brad Pitt). Razem z nim na front wyruszają Boyd „Biblia” Swan (Shia LaBeouf), Grady „Jaskiniowiec” Travis (Jon Bernthal) oraz Trini „Gordo” Garcia (Michael Peña). Niestety, w trakcie bitwy jeden z członków załogi ginie, a na jego miejsce zostaje przydzielony szeregowy Norman Ellison (Logan Lerman). Załoga dostaje piekielnie niebezpieczne zadanie do wykonania. Czy Norman, nowy i nie skażony jeszcze brutalnością żołnierz, zniesie rzeczywistość wojny? Jak sytuacja, w której się znajdują wpłynie na ich relacje? Czy ich działania przyczynią się do zakończenia wojny? Pewne jest tylko jedno: „Wojna nigdy nie kończy się w ciszy”.
Świetnie zrealizowany, w pełni oddający oblicze frontu wojennego film, ukazujący lojalność i prawdziwą męską przyjaźń, niezależnie od okoliczności. Obraz podkreślony niesamowitą muzyką przeniesie widzów wprost na krwawy front.